SEO

SEO je v preklade optimalizácia pre vyhľadávače a je to súbor krokov a opatrení, ktoré ak vaša webstránka spĺňa, môže sa zobrazovať vo vyhľadávačoch ako Google vyššie než vaša konkurencia = viac návštevníkov. Nakoľko je práve Google pre väčšinu stránok hlavným zdrojom návštevníkov, ak nemáte stránku optimalizovanú, strácate potenciálnych zákazníkov, lebo vás jednoducho nenájdu.

organicky-serp-google

Čím je stránka viac optimalizovaná, tým je vyššie vo výsledkoch vyhľadávania napr. v Googli a je známe, že ľudia pozerajú max. na 1-3 pozíciu, nižšie často nejdú. Takže cieľom je dostať sa práve na prvé pozície na konkrétne kľúčové slová.

Čo optimalizovať v rámci SEO?

Google hodnotí cez 200 faktorov stránok pri hodnotení ich kvality a následnom radení pre zákazníka, tu sú niektoré z nich.

Kľúčové slová v nadpisoch, popisoch

Ak chcete, aby sa človeku hľadajúcemu v Googli napr. slovo perníky zobrazila práve vaša stránka, musíte použiť toto slovo perníky minimálne v nadpise stránky (či podstránky).

Meta tagy

Teda vypísaný nadpis a popis zobrazený vo vyhľadávači. To je to, čo vidíte, keď dáte niečo hľadať do Googlu, dostanete zoznam webstránok, často pri každej je len nadpis a dvojriadkový popis a toto je najdôležitejšie miesto, kde sa možno odlíšiť, ak si ich vypíšeme sami. Zadajte do Googlu text modročerveným napísaný v tejto vete a ešte predtým nahraďte modrú adresu za vašu webstránku: site:www.vasawebstrnka.sk

Dostanete zoznam všetkých podstránok vašej stránky a uvidíte, aké texty (nadpis, popis) zobrazujú. Ste s nimi spokojní? Ak nie, je na čase si ich vypísať tak, ako chcete vy.

URL a WWW

Zadajte si URL vašej stránky do prehliadača s aj bez www na začiatku, napr. pre túto stránku by som vyskúšal zadať do prehliadača smartlink.sk a www.smartlink.sk, či sa mi spustí to isté. Ak sa pri niektorej z týchto variant nezobrazí vaša stránka, je čas na opravu.

Štruktúra stránok

Ako vyzerajú URL adresy vašich podstránok, keď sa preklikávate na svojej webke? Majú za názvom vašej domény (pre túto podstránku sa teda pozeráme, čo je za smartlink.sk/) len nejaké nezmyselné znaky ako id=12&data=8205 a pod. či sú tam použité slová, ktorých sa daná podstránka týka (pre túto stránku je použité seo)? Ide o to, že ak je použité kľúčové slovo v tejto adrese, má to veľa výhod.

Vymeňte si odkazy a stúpnete v Googli

Ak chcete byť v Googli na popredných pozíciach, aby vás bolo vidieť, nevyhnutné sú spätné odkazy z iných tematicky podobných stránok linkujúce na vašu webstránku. Odkaz je niečo ako referencia, ak na vás niekto odkazuje, asi nie je váš konkurent a myslí si, že ste v niečom dobrý. Takto to vedome aj podvedome pôsobí na človeka, ale aj vyhľadávač ako Google a zároveň to nepôsobí ako otravná reklama. Ak vidí, že viac podobných stránok na vás odkazuje, ihneď vás zobrazí vyššie vo výsledkoch hľadania v Googli človeku, ktorý hľadá to, čo ponúkate.

Odkazujete na kvalitných partnerov? Odkazujú aj oni na vás? Ak ste si odpovedali áno, nemusíte tento bod riešiť. Ak ste odpovedali nie, je to dôležité napraviť čo najskôr, lebo toto je jeden z najdôležitejších bodov SEO každej webstránky, ktorý vám v dlhodobom horizonte ušetrí peniaze, ktoré by ste inak dali do platenej reklamy. Ak chcete zistiť, ako a s ktorými webstránkami sa je možné prepojiť vo vašej oblasti, kľudne nám napíšte, poradíme. Bezplatne!!!

Unikátny obsah

Je to najdôležitejší faktor pre Google. Načo by bol ľuďom duplicitný obsah? A toho sa treba držať. Preto čím viac praktických a relevantných informácií bez omáčok napíšete na svoju webku, prelinkujete na stránky s dodatočnými informáciami a určite neskopírujete žiadne texty odinakiaľ na svoju stránku a použijete v textoch najdôležitejšie kľúčové slová, čoho sa týkajú, základ máte splnený.

Iné

Je mnoho ďalších faktorov, ktoré vplývajú na kvalitu a hodnotenie stránky. Ak máte záujem si dať urobiť audit stránky na SEO faktory, napíšte nám.

Naši zákazníci

VIPlife- doplnky stravy a kozmetika od LR Darčeky na Vianoce Hliníkové ploty  Všetky lampy a svietidlá na 1 mieste             Ploty a dlažby SKALAR 

Máte záujem? Píšte...

Napíšte a budeme Vás kontaktovať v krátkom čase.